Днес ще си поговорим за маски за лице, или по-скоро за маските за лице, от които аз съм доволна и ползвам с удоволствие вкъщи. Напоследък насъбрах доста наведнъж, но пък и петте са доста различни като действия, за това започвам с кратко описание – какво представляват, колко често ги ползвам и дали ми допадат.
Започвам с две маски на KIKO, които си взех като бях в магазина им във Виена, защото – 1. беше ми любопитно да ползвам бяла козметика на марката и 2. бяха на мега промо.
Kiko energy mask e маска с черна глина, която се води Black detoxifying energizing mask, тоест детоксифицира и енергизира кожата на лицето. Много епично звучи, нали? Има много интересна гелообразна текстура, и е някак си плъзгава, когато се нанася на лицето. Аз я нанасям с пръсти, въпреки, че напоследък се замислям дали да не започна да нанасям маските си с четка за фон-дьо-тен, от плоските, тъй като много от продукта остава по пръстите ми, особено от тази маска. С нея се престоява около 15 минути до изсушаване и след това се премахва. Сега вече идва най-големият и недостатък, ако сте гледали маската – ей така се чувствам, това нещо не иска да слиза от лицето просто с топла вода! Ама хич. Седи си там и си чернее. Но и хванах цаката и я махам с топла влажна хавлия. Последиците върху мивката и банята са трагични, но кожата се чувства много обновена, еластична и свежа, така че заслужава мъките определено. Подходяща е за всички типове кожа, тъй като не изсушава изобщо, а просто извлича нечистотиите от порите на лицето. Опаковката е 55 мл и струва около 6 евро/ 12 лв.
Kiko Peeling mask е маска от същата серия, но описанието и е Rejuvenating, exfoliating mask, тоест обновяваща и ексфолираща маска. Тя е бяла на цвят, с малко по-кремообразна текстура от Energy маската. Нанася се на плътен слой, и аз обикновено стоя с нея около 10-15 минути. Маха се една идея по-лесно, или просто си представям, че е по-лесно защото не е толкова черна и видима. В маската има ензими, които обновяват кожата, премахват мъртвите клетки и спомагат срещу „признаците на времето“(да тази любима фраза). Като цяло и тя не изсушава кожата, а я прави много гладка и мека. Опаковката е 55 мл и струва около 6 евро/12 лв.
Apivita Face mask with green clay e маска със зелена глина, която използвам за почистване, когато имам повече проблематични зони, защото почиства и изсушава и съдържа прополис, който е антисептик. Препоръчва се за хора с по-мазна и комбинирана към мазна кожа (като моята). Маската е зелена на цвят, като изсъхва и попива в кожата. Сваля се много лесно, само с топла вода, и много ми харесва, не само защото има 88% натурални съставки, но и защото мирише много приятно за натурална маска. Опаковката е 50мл и струва около 13 евро/25лв
Maria Galand Le Masque Blanc (D4-2)* е маска от много висок клас, която получих от марката и ми е много любима. Тя е по-голямата и много по-силна сестра на маската на Apivita. В нея има цинков оксид, каолин и много специалната съставка – Formule ß-GHFx, която е разработена специално за Maria Galland и спомага на клетките да се възобновят и активизират. Маската има алкално pH, което балансира киселинното pH на кожата след ексфолиране. Тази маска е вълшебна, тъй като тотално реновира кожата ми, използвам я дори за третиране на пъпки и несъвършенства, като намазвам злосторниците и оставям маската да действа цяла нощ. Не съм много сигурна дали това се препоръчва от дерматолозите и козметиците на Maria Galland, но за мен действа много добре. Иначе я използвам стандартно като маска – намазвам лицето, стоя 20тина минути и после отмивам. Отмива се много лесно и без особени драматизми. Опаковката е 100ml и струва около 40 евро/80 лв.
Nuxe Masque Creme Fraiche de Beaute е единствената хидратираща маска в арсенала ми. Използвам я вместо крем за лице вечер, 2-3 пъти на седмица. Много е приятна като текстура и се разнася лесно по-лицето, лека и ефирна е, доста неочаквано за мен, особено за такъв дълбоко хидратиращ продукт. В дебелите книги пише, че се нанася и престоява 10тина минути, след което се премахва със суха салфетка, но аз я ползвам по-неконвенционално и след като съм почистила лицето си, я нанасям вместо крем, на една идея по-дебел слой. Оставам да попие, колкото попие и като се сетя или си пипна лицето и има още от маската, просто размазвам надолу по деколтето си.. и това е. Няма да хабим продукта я, а той така или иначе е доста икономичен – едно нанасяне е колкото грахово зърно. В състава си тази маска има 8 растителни млека: лупин, грах, зелен чай, акация, бадем, кокос, овес, соя и сок от Алое вера, екстракти от цветовете на бадемово и портокалово дърво. Подхранва кожата супер добре и я оставя много стегната и утолена. Опаковката е 50мл и струва около 20 евро/35 лв.
Това са маските за момента, имам още една много специална, но за нея ще отделя цял пост като приключа тестването. Така че ще има и малко елемент на изненада. Надявам се съм ви била полезна, ще се радвам да споделите впечатления ако сте ползвали някои от продуктите. До скоро и помнете, обичайте се!
1 Comment
Много полезна статия 🙂